המסך הירוק

בראש השנה אבא שלי שאל אותי מה אני רוצה לחג. ממעמקי לבי נאנחתי ועניתי לו: מסך ירוק. אני רוצה מסך ירוק. אבא שלי הנהן וקנה לי לחג שני סטים של סכו"ם.

אני לא מבינה למה אני צריכה סכו"ם, התלוננתי בפניו אגב כך שאני ממשיכה לדוג את הקפה הנמס עם סכין, מסך ירוק לעומת זאת מאפשר לעשות תמונות משפחתיות מטורפות, נו.

השיחה הזו נערכה לפני כמה חודשים, ומאז נקטתי בטקטיקה הידועה של הפנם ומשוך. לא הפסקתי לדבר על כמה נהדר יהיה אם נצטלם כולם בגופיות לבנות כשמאחורינו רקע נייטרלי, עד שבסוף משפחתי נשברה וביקשה שאשלח להם כתובת וזימון לקאלנדר. שלחתי:  אולפן הפנתר הירוק בתל אביב, שזה אולפן להיט שיש בו רמז רמז: מסך ירוק.

IMG_2201

הקונספט לצילומים (הברקה של ענתי גיסתי): טייקאופ לתמונה הכה מפורסמת הזו-

התלבושות: בחסות קרן אהובתי שהעמידה לרשותנו את מחסן התלבושות שלה, שוק הפשפשים השלים את מעט החסרים שהיו.

ההפקה: אחת ליום שלחתי לבני משפחה נבחרים הודעות טקסט של מילה אחת: שלייקס. קסקט. עכשיו. רינוני עצבנות כבר התחילו להתפשט בוואטסאפ שאולי אוותר לפחות בעניין הנעליים אבל שאלתי את עצמי מה אדם גדול ממני היה עושה ועניתי- לא.

בסוף השתלם.

13 בני משפחה הופיעו באולפנו של גיא לבושים כפועלים, אפילו סיגריה מנייר היתה שם.

מקוביות ירוקות בסטודיו בנינו פיגום דמה, העיקר שהרגליים באוויר:

IMG_6422

צילמנו זוגות ושלישיות, ובסוף חיברנו את כל התמונות לתמונה אחת. כיוון שהתמונות צולמו על רקע של מסך ירוק הניקוי שלהן בפוטושופ היה קל יותר, ונשאר מספיק זמן כדי להתבונן בפורטרט המשפחתי ולהשען אחורה בסיפוק:

אחרי עננים כל המשפחה

כחחח, להשען אחורה. אהבתי את הבדיחה הזאת.

ובקיצור, הנה היא התמונה. נכון שהיא מצדיקה הצפה נוירוטית, שמונה מיליון הודעות טקסט וניג'וז כללי של חודש לכל בני המשפחה כולל הילדים?

אפילו אבא שלי, שחושב שהבת שלו משוגעת, אם כי מכיר בצער בכך ששגעון זה ברובו גנטי, אפילו הוא התבונן בתמונה והודה שהיה שווה את כל הטרטור הזה. יחד עם זאת חשוב גם לומר שהוא לא מצטער על שקנה לי סכו"ם. מרקי שישי עוברים עליו יותר בקלות עכשיו משיש בבית גם כף.

נ.ב

אבא שלי קורא את הבלוג הזה, ומעבר לכך שזו הזדמנות להגיד לו שאני אוהבת אותו בטירוף והוא אדם מופלא בעיני, זו גם הזדמנות לשתול לו רעיונות, כי מה, תיכף יש לי יום הולדת. צ'ינג צ'ינג.

הי אבוש!

נ.ב.ב

אם בכל זאת רוצים להכין לבד מסך ירוק, למרות שאולפן זה נורא כיף, אפשר להכין מהמון בריסטולים  ירוקים זוהרים כמו אלה למשל, מחוברים בייחד. עובד נפלא.

20 תגובות

מתויק תחת פעילויות עם ילדים, רעיונות לימי הולדת וחגיגות, שונות

20 תגובות ל-“המסך הירוק

 1. מיכל

  טוב,זה לא פחות מאדיר 🙂

 2. איריס - ביס אוף קייק

  את נהדרת! איזה רעיון נפלא ויצירתי לצילום משפחתי!

 3. שירי

  מצדיק, ברור שמצדיק!!!
  אבל איפה השגת את התמונה ברזולוציה מתאימה להדפסה?
  רעיון גדול!

  • זו תמונה מלפני כמעט מאתייים שנה, לא צריך רזולוציה טובה. למרבה השמחה היתה פרסומת של פולקסווגן או איזה אוטו שיצרה תמונה רק של הקורה, עם כיתוב מימין למטה. כיסיתי את הכיתוב בענן לבן, ומעכתי את הבניינים שמתחת. אופסי.

 4. תודה על התגובות המשמחות והמיידיות! מתחילה יום עבודה עם חיוך. אורית

 5. בת-אל

  אורית! את ג'ינג'ית לתפארת! רעיון קסום!

  • מזכירה לך שאני ג'ינג'ית שצובעת את השיער שלה, הייתי מתה להיות אמיתית. לכן כל כך קוסם לי השחור לבן. לא רואים שורשים.

 6. נילי

  כהרגלך, את שמה רף כל כך גבוה, שמעורר מצד אחד: הערצה, ומאידך: תחושת תסכול נוראית על הבינוניות בה אנחנו מסתפקים. תמשיכי לחלום ו…לממש

  • נילי יקרה. תודה על החום שעולה מהדברים שלך. אני רק רוצה לשתף מחשבה באשר להערצה: בעיני אנשים שראווים להערצה הם אנשים שעושים את הפעולה הנכונה המדויקת הנדיבה והמאד מאד כמוסה שמתקיימת בין שני אנשים כשאין עוד איש בחדר. אני מאחלת לשתינו שנהיה ראויות להערצה כזו. זה לא קל.

 7. אלף

  מצדיקה לגמרי!

  שאפו גם לגיסה על הרעיון (-:

  רק שתדעי שזה הבלוג החביב עלי ביותר בכל הבלוגוספירה (ואני קוראת בלוגים מ-4 יבשות שונות)

 8. אלף

  הסתכלתי עכשיו על הקישור ששמת לעליאקספרסס – לצערי לא יכולה כרגע לתרום 210$ (לסט הזה: http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Tracking-Background-Support-3m-x-6m-Green-Screen-Light-Kit-Wholesale-Retail-AKT037/2030572956.html מ-Hutongstore auto parts) אבל אני מציעה לקוראות הבלוג לתרום כל אחת 5$ לחשבון הפייפאל שלך אורית כאות תודה על החיוך שאת מעלה על פנינו בכל פוסט (רק נצטרך את כתובת המייל או שתוסיפי תוסף מתאים לבלוג) מתוך הבנה שתשתמשי במתנת היומולדת הזו מאיתנו היטב ותשתפי אותנו בתוצאות.

  • את מקסימה וכבר העלית חיוך על פני בלי צורך להפעיל שום פיי פאל. תודה!

   ובאשר לנדיבות הגלומה בדבריך- אני יודעת שלקוראות וקוראי הבלוג שלי יש לב גדול ויכולת פעולה גדולה, אבל ברשותך אני שומרת אותה כדי לגייס אותם לפעילות חברתית שאני מתכננת מאז הקיץ (אעדכן). שלך, אורית

 9. חן

  את השראה!!! יום אחד אולי גם אעשה מזה משהו 🙂

 10. ריבי

  תראי… לא מספיק רעיון מגניב ומסך ירוק ואולפן… השוס הגדול זה שתהיה לך משפחה שתשתף פעולה עם שגעונותיך. זאת יקירתי הזכייה האמיתית. נשיקות.

  • רולי

   אני האבא (המאושר) של אורית. השתדלתי לא להביך את אוריתי עד כה בתגובות נלהבות לבלוג המקסים הזה, אבל קשה להתאפק כשהדבר דורש הבהברה דחופה ויוקדת. זה לא מדוייק שאורית משוגעת!! אני כן חושב באמונה שלמה שאוריתי המוכשרת כשד, היצירתית ברמות, והאנושית להפליא, היא "משוגעת לדבר"! איך אחרת ניתן להסביר את הלהט, ההתלהבות והנחישות שבה היא יוזמת ומביאה לידי ביצוע את כל עשרות ואף מאות הפרוייקטים שהיא מספקת כל שנה? ואם כבר מדברים על הפרוייקט הנוכחי, זאת אורית שאחר ערב צילומים אינטנסיבי (אותו נהלה ביד רמה, ביעלות ובהחלטיות) ישבה לה ליד מחשב עד שלוש בלילה, דברה אל התמונות הרבות שצולמו ואל תכנת עריכת התמונות, ושכנעה אותן לזוז, להגזר, לנוע בזוויות שנות ולהסתדר בסופו של דבר, בתאום טבעי, על הקורה שמעל גורדי השחקים. ואז, כשהשחר כמעט הפציע, שלחה לכולנו את מתנת היצירה המוגמרת. משוגעת לדבר אמרתי?

   • ריבי

    אני חושבת שמה שכתבת מוכיח בדיוק את טענותי (ואני דרך אגב לא חושבת שאורית משוגעת וסליחה אם זה מה שהשתמע…) . גם למשוגעים לדבר יש צורך בחבורה שתעקוב אחריהם בנאמנות תאמין בהם וברעיונותיהם ותציית ל"שגעונותיהם" גם שלא ממש ברור להם מה יצא מזה… אשריכם שכולכם קשורים לכם כך בעבותות אהבה.

 11. לא… את… אין. פשוט אין עליך!!!!!

 12. אור שרגאי

  אורית יצירתית ומקורית שכמוך,
  רעיון מ ד ה י ם !!!! וביצוע מעולה.
  בהחלט שווה את ההשקעה בנדנוד ובהתעקשות.
  אבל, לדעתי לא מצדיק את ההשקעה במסך הירוק – הבנים שלי שכבר מזמן מזמן הבינו
  שעולמם יהיה יפה ומושלם יותר אם יצליחו להשיג מסך ירוק הסתפקו במפת שולחן
  בירוק מזעזע וכשהשאיפות גדלו נוסף גם סדין בגוון מזעזע לא פחות (סוג ב' שעלה
  20 ש"ח!), התוצאות מצויינות!
  המשך שבוע נפלא, יצירתי ושמח לך!
  אור

  באיחולים של שלווה ושפע
  אור

 13. נטאלי

  את מדהימה בצורה מיוחדת.
  הרעיונות, היצירות, העשייה, הדבקות במטרה, הדרך והתוצאות פשוט משאירים אותי בכל פעם מחדש פעורת פה.

 14. פינגבק: פרויקט חלומות |

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s