יום הולדת פטריות וגמדים

גמדות יפות ביום ההולדת

זה התחיל מזה שלפני שלוש שנים קנינו דרבוקות, הושבנו את כל הילדים במעגל, והזמנו מורה לתיפוף. קיווינו שמוזיקה כל כך נפלאה תפרוץ מבין ידינו עד שגמלים יצלצלו באינטרקום,  קפה שחור יחלחל אל הסימילאק, וענר, שהיה אז תינוק, יפצח בזחילת ריקודי בטן בסלון. בפועל מה שקרה היה שענר נתלה לי על המכנסיים וליחך לי את הרגל כשניסיתי לנגן, הרווחים בין מכות התוף היו כל כך גדולים שלכולם היה זמן להתעדכן בפייסבוק ובטוויטר – מה, קצב מהיר צריך ללמוד לאט – ובכללי הקקפוניה מלאת התשוקה שבה הלמנו בכלי הנגינה האומללים גרמה למורה לתופים לסנן אותי בטלפון ולא לקבוע איתנו לעולם אף שיעור נוסף. דווקא פגשתי אותו במקרה ברחוב כעבור חודשיים. כן, הוא אמר, פשוט החלפתי מספר. והכתיב לי מספר חדש ולא נכון.

לא נורא, דרבוקות זה דקורטיבי אמרתי וידעתי שכל דרבוקה ביג'י יומה. ובאמת בסופו של דבר סבלנותי האוריינטלית השתלמה כשהתחלנו להכין פטריות ליום ההולדת. את הקטע של הלמעלה של הפטריה תפרנו בעזרת הטכניקה הישנה והאהובה: שעוונית אדומה מנוקדת, עיגול מקרטון ביצוע, קצת מילוי מכריות מרוטשות והופ ראש פטריה שמח. אבל אז נותרה שאלת הרגליים לפטריות. אח שלי אמר שאצלו דווקא פטריות מסתדרות מעולה עם רגליים. מצחיק. כלומר, לא מצחיק. ראש הפטריה נפל מכל בסיס שניסינו לשדך לו, בפרט שענר שבגר בינתיים לא איבד את כשרונו להתלות וללחך, וכבר כמעט שהתייאשנו עד שדרבוקה נשכחת נתקעה לנו בזרת כשעברנו בזעף בסלון.

כן! זה היעוד של דרבוקות שהיעוד שלהן לא להיות דרבוקות! להיות רגל פטריה יציבה ויפה. וכך הומצאו במשפחתנו פטריות הדרבוקה ליום הולדת הפטריות והגמדים:

פטריות דרבוקה

על אחת הפטריות הנחנו מכנסי גמדים ממולאות בצמר גפן והכנו פינת צילום: כל מי שנעמד מאחור עם חולצה תואמת נראה מכווץ. מגניב.

השלב הבא היה לתכנן את פעילות יום ההולדת. בדעתי חשבתי לקיים את יום ההולדת ביער, לחלק לבנות סלסלות מתוקות, ולבקש שיקטפו אורניות. שמחתי מאד שלא יורד גשם ולא יהיה קר ביער, אבל אז חברה הפנתה את תשומת לבי לעובדה המפתיעה שלא ירד גשם. אין אורניות וזהו. לא נורא, חשבתי בלבי, אמנם ויתרתי על סצינה חלומית של פיות מדלגות ביער, אבל מצד שני  גם ויתרתי על פטריות רעל קטנטנות והבנות יחיו, שזה יתרון מסוים לאווירה.

פטריות מוכנות לקטיף

וכך, המצאנו את פטריות הלבד שעומדות על קיסם. את הקיסם תקענו באדמה של גן השעשועים שמתחת לבית והבנות דילגו וקטפו פטריות ואף מצאו את המתנה שחיכתה ליד כל אחת מהן.

גמדות חוצות כביש

קטיף פטריות

עוד הפתעות בדרך כללו את נוני וחברה שלה שניגנו בגיטרה ובגיטרה גמדית לבנות, פינייטה בלתי שבירה שבסוף הורינו להלל לשחק מלוכלך אבל לרסק אותה בכל מחיר, ומלא הפעלות יצירה שחלקן צלחו: הכנת צנצנת עם מיים ונצנצים שמתפזרים סביב חיות יער מתוקות, הכנת קופסת תכשיטים מקופסת גפרורים צבועה שמרופדת בדשא ורועה עליה במבי, וריקודים של כל הגמדות עם כובעי הגמדים ביער הקסום והלבן לאורה הזורח של נורת האולטרה סגול האהובה עלינו מקדם.

גיטרות גמדיות והפעלות לגמדות

היה אדיר ומתיש לחלוטין, ועכשיו אנחנו באחרי בבית מבולגן שבאמת סתור כמו יער, מול כיור שמגדל אזוב. תגידי, אומר אלכס, מי נדמה לנו שיסדר? ואני עונה לו בשמחה, מה זאת אומרת אהובי, הגמדים.

הגמדים

נ.ב כן! כמובן! היו טריקים פירוטכניים- פנינת אור קטנה שנדלקת ומהבהבת כמו מתוך יער פיות. הנה הלינק. וגם-  צבעי גוף שזורחים באור נורת ה-UV ומאפשרים לבנות להוכיח שהן באמת גמדים אמיתיים כי מצוייר להן על היד לב זורח שהוא הוא הסיסמא כדי להכנס לבית של הגמדים. איזה שטויות. איזה אושר.

14 תגובות

מתויק תחת בניית משחקי ילדים, פעילויות עם ילדים, רעיונות לימי הולדת וחגיגות

14 תגובות ל-“יום הולדת פטריות וגמדים

 1. יש לנו שני ימי הולדת על הפרק, דווקא של הגדולות. תודה על הרעיונות!

 2. ומכיוון שהפוסטים שלך הם חומר טוב להמלצות (הנה, עכשיו שלחתי קישור לבנות שיסתכלו ויגידו אם בא להן כזה), אולי תדאגי, בבקשה, שהurl שלהם יהיה באנגלית? זה יוצא אורך שנכנס בשורה אחת באימייל (להבדיל ממה שעכשיו…). אם הכח הטכני שלך צריך עזרה מהכח הטכני שלי, אפשר לדאוג שהם ידברו. לי אין מושג איך עושים את זה (אבל יש לי את זה בבלוג שלי. פעם היה לי כמו שלך, בעברית).
  תודה 🙂

 3. אלף

  כרגיל, רעיונות פנטסטיים וביצוע מקסים. הרבה יותר טוב מימי הולדת דוגמניות או עיצוב שיער שנתקלתי בהם לאחרונה… איזה כייף לקרוא פוסטים שלך!

 4. ענבל

  מקסים מקסים!!אם אפשר עוד תמונות של התחנות והפירוטכניקה – אני אשמח לראות דוגמאות היות ויצירתית אני לא…

  • לצערי לא צילמתי כי הייתי עסוקה בלהפעיל. פירוט טכני של קופסת התכשיטים מרופדת הדשא: לצבוע קופסת גפרורים מבחוץ, להדביק בפנים מלבן דשא סינטטי, ולהוסיף את מה שעל הדשא. אנחנו הכנו מראש במבי מדאס והבנות צבעו בטושים ויצא מהמם, סירות של פיות מקליפות של פיסטוקים שצבענו בפנים בורוד ובזהב והכנסנו גרגר פופקורן שעליו מצויירת פיה, ופטריות מזכוכית שיש אליהן לינק בפוסט. יוצאת קופסה מתוקה מתוקה. אפשר גם להכין גמדים מאיצטרובלים או מענפים שצובעים להם פרצוף, סירות קסומות ששטות בתוך חצאי אגוז, ואיילים מפקקי שעם של בקבוקי יין שמוסיפים להם קרניים מקיסמים ודבק חם. תיהני!

   • ענבל

    קודם כל תודה על הפירוט!
    אני חייבת להבין משהו-קופסת גפרורים??? היא קטנה ..איך הצלחת להכניס לשם במבי מדאס??ואיך ציירת על גרגר פופקורן פיה?
    את מאתגרת..:)

  • במבי יכול להיות גם מדבקה או הדפסה יפה גזורה, וגרגר פופקורן מגיב נהדר לטוש פרמננט שמציירים איתו פיה. וגם תראי את הרעיונות של ורד שבכלל לוקחים את זה לכיוון של משחקים שזה גם כיוון אדיר.

 5. מתנתי ליום ההולדת- שירי גמדים. (מאת ורד לבר, שזאת אני)

  גמד קטן הולך ושר:
  יש בתיבה שלי אוצר:
  אבן ירוקה,
  טבעת עתיקה
  מטבע מזהב
  וקנקן מלא חלב…
  יש לי גם מצנפת וצעיף
  ועפיפון לי- להעיף…
  ואבן ירוקה,
  טבעת עתיקה
  מטבע מזהב
  וקנקן מלא חלב
  יש לי עששית שמאירה בליל ירח
  אני שר, אני רוקד,
  אני קופץ, אני שמח…
  ו… אבן ירוקה…

  משחק הענק והגמדים. (את הענק יגלם מישהו צעיר ולא אבא מפחיד ומסוכן- עד היום מסתובבת ילדה עם טראומה שנגרמה לה כי ברוב טיפשותי בחרתי אבא גדול להיות הענק.)

  ענק בן ענקים ביער מתגורר
  נתקרב אליו בשקט ובעשב נסתתר.
  הוא שוכב לו שם על סלע ונוחר בלי הפסקה
  נזהר, ולא נרעיש, כי הוא עלול ל'החטיף מכה
  נתקרב אליו לאט
  נדגדג אותו מעט
  ונברח מהר מהר….
  ….כי הוא תכף מתעורר!!!
  הוראות המשחק- הענק שוכב על הרצפה/ מחצלת/ שטיח ונוחר ככל יכולתו.
  הילדים מתקרבים ומדגדגים ב ע ד י נ ו ת (כי לפעמים זה עלול לגלוש להצקה)
  ובמשפט האחרון הענק מתעורר , נותן שאגה מפחידה, וכולם בורחים.

  יום הולדת שמח.

  • נכון! וגם זיהוי גמד מבעד לדלת, וגם במבי עובר מאחורי הגב. איזה אושר זה ילדים ושירי ילדים ובכלל ואיזו הרשאה נהדרת לתמימות.

 6. ykipodim

  כל המילים שחלפו לי בראש בזמן הקריאה הצטמצמו לכדי "נפלא"!

 7. פינגבק: דגלונים, קישוטים ושנזכה |

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s